Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Axelsen, Jørgen Aagaard Seniorforsker jaa@ecos.au.dk +4587158806 A3.13
Bak, Jesper Leth Seniorrådgiver jlb@ecos.au.dk +4587158808 M3.11
Barezzi, Elena Erasmusstuderende elena.barezzi@gmail.com
Brandt, Niclas Halvorsen Specialestuderende au518689@ecos.au.dk 8611, D3.05
Bruus, Marianne Seniorforsker mbp@ecos.au.dk +4587158827 M3.09
Dai, Wencai Phd studerende wencai.dai@ecos.au.dk
Damgaard, Christian Frølund Professor cfd@ecos.au.dk +4530183153 M3.15
Ehlers, Bodil Seniorforsker boe@ecos.au.dk +4520619071
Gavor, Zdenek Laborant zg@ecos.au.dk +4587158838 C3.14
Ge, Jian Phd studerende jian.ge@ecos.au.dk +4591683683
Gernow, Clarissa Studerende au533737@bio.au.dk 1535, 229
Hansen, Rikke Reisner Postdoc rrh@ecos.au.dk +4523951984
Holmstrup, Martin Professor martin.holmstrup@ecos.au.dk +4530183152 B3.16
Hu, Fenjuan Rose Schmidt Postdoc fenjuan@ecos.au.dk
Jørgensen, Elin Laborant elj@ecos.au.dk +4587158828 C3.15
Jørgensen, Emil David Specialestuderende edbj@ecos.au.dk
Kaae, Mathias Emil mek@ecos.au.dk
Kjær, Christian Seniorforsker ckj@ecos.au.dk +4529248323
Kristensen, Anders Fedder Specialestuderende au482240@ecos.au.dk 8611, D3.05
Krogh, Paul Henning Seniorforsker phk@ecos.au.dk +4587158831 B1.15
Kryger, Sara Marie Studerende sakr@au.dk
Lauridsen, Lise Laborant ill@ecos.au.dk +4551968559 B3.18
Lykke, Anne Mette Seniorforsker aml@ecos.au.dk +4587158839 C3.14
Munkholm, Aksel Youden Personlig medhjælp akselmunkholm@gmail.com
Nielsen, Jesper Specialestuderende jen@ecos.au.dk
Nielsen, Mads Helmer Personlig assistance madshelmernielsen96@gmail.com
Offenberg, Joachim Seniorforsker joaf@ecos.au.dk +4587158807 A3.11
Rytter, John-Geert Tekniker jry@ecos.au.dk +4587158812 B1.20
Scott-Fordsmand, Janeck James Seniorforsker jsf@ecos.au.dk +4587158825 M3.14
Skipper, Lars Ekstern konsulent lars.skipper@ecos.au.dk
Slotsbo, Stine Seniorforsker stsl@ecos.au.dk +4522621582
Spicker, Pernille Studerende
Strandberg, Beate Seniorforsker bst@ecos.au.dk +4587158841 C3.20
Strandberg, Morten Tune Seniorrådgiver mts@ecos.au.dk +4587158837 M3.13
Subrahmaniam, Harihar Jaishree Postdoc hjs@ecos.au.dk
Søby, Julie Marie Specialestuderende jms@ecos.au.dk 8616, D3.05
Sørensen, Peter Borgen Seniorforsker pbs@ecos.au.dk +4587158843 C3.19
Wang, Yang Ph.d.-studerende yang.wang@ecos.au.dk
Xie, Liyan Ph.d.-studerende liyan.xie@ecos.au.dk