Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere og ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Alison, Jamie Postdoc jalison@ceh.ac.uk 8416, K108
Bek Craig, Sean Birk Instruktor
Bladt, Jesper Seniorrådgiver jb@ecos.au.dk +4587158883 8411, H202
Brunbjerg, Ane Kirstine Tenure Track Forsker akb@ecos.au.dk +4587158865 8416, K207
Chuhutin, Andrey Softwareingeniør andrey@ecos.au.dk 8412, H40
Dalby, Lars Data scientist lars@ecos.au.dk +4522477219 8416
Duan, Xiaodong Postdoc xd@ecos.au.dk +4526948190 8412, H240
Dupont, Yoko Luise Seniorforsker yoko.dupont@ecos.au.dk +4587159046 8410
Ejrnæs, Rasmus Seniorforsker rasmus@ecos.au.dk +4587158853 8416, K106
Eriksen, Peter Nymann Akademisk medarbejder nymann76@gmail.com
Fløjgaard, Camilla Tenure Track Forsker camf@ecos.au.dk +4587159036 8416, K206
Fox, Gwen Freya Videnskabelig assistent g.fox@ecos.au.dk +4593522843 8412, H240
Gerlich, Hannah Sørine Ph.d.-studerende soger@ecos.au.dk
Groom, Geoffrey Brian Seniorforsker gbg@ecos.au.dk +4587158862 8411, K204
Høye, Toke Thomas Professor tth@ecos.au.dk +4587158892 8411, H104
Jensen, Emil Grøn Studentermedhjælper ebg@sm.au.dk
Mann, Hjalte Mads Rosenstand Ph.d.-studerende mann@ecos.au.dk +4531178585 8416, K101
Marcussen, Luna Kondrup Akademisk medarbejder lkm@ecos.au.dk +4522534704 8412, H240
Mellerup, Kavi Askholm Systemudvikler kavi@ecos.au.dk +4531535651 8411, H203
Mielec, Cecilie Lohse Ph.d.-studerende cecilie.mielec@ecos.au.dk
Mikkelsen, Peter Systemudvikler pmi@ecos.au.dk +4587158876 8411, H205
Mirza, Ako Osman Observatør aom@ecos.au.dk +4587158885 8416, K111
Moeslund, Jesper Erenskjold Forsker jesper.moeslund@ecos.au.dk +4523227111 8411, H201
Nygaard, Bettina Seniorrådgiver bny@ecos.au.dk +4587158474 8416, K108
Petersen, Charlotte Brown Instruktor cbp@bio.au.dk
Rosén, Oskar Alexander Thøger Videnskabelig assistent alexander.rosen@ecos.au.dk 8412, H240
Skov, Flemming Viceinstitutleder fs@ecos.au.dk +4523343274 8410, H122
Topping, Christopher John Professor cjt@ecos.au.dk +4587158845 8412, H250
Williams, James Henty Postdoc jhw@ecos.au.dk +4550183612 8412, H240
Wind, Peter Emeritus pwi@ecos.au.dk 8416, K203